Uudised

KALENDER
KOOLI FACEBOOKI LEHT


TULEMUSED KOOLIDEVAHELISELT ERGOMEETRIVÕISTLUSELT

Tartu koolide ergomeetrivõistlustel saavutasime põhikoolide üldarvestuses ka sel aastal ülekaaluka esikoha.

Individuaalselt saavutasid Rein Muda ja Hanna Haljasorg oma vanuseklassis esikoha.

Pauline Puusaar ja Villem Laks said hõbeda, Mihkel Kruusmann pronkmedali.

Pärast põhivõistlust toimunud superfinaalides neljaliikmelistele võistkondadele saavutasid Pauline Puusaar, Annamaria Kupper, Vanessa Viiding ja Nele Ann Riives vanemate tüdrukute seas esikoha.

Mihkel Kruusmann, Villem Laks, Kristjan Mäestu ja Orm Leopold Lukas olid 6.-7. klasside poiste seas teised.

Kolmandad olid nii nooremad tüdrukud Marion Köhler, Liisbet MahlaHanna Haljasorg, Kärt Olt kui vanemad poisid Rait Roland Rodi, Aron Helio Taaler, Mike Sander Nutt, Rein Muda.

17.01.2018


RIIGIKOHTU KAASUSKONKURSS

Riigikohtu esimees Priit Pikamäe kuulutas Riigikohtu 98. aastapäeva tänuaktusel välja selleaastase Riigikohtu kaasuskonkursi tulemused.
Kokku esitati 110 tööd, neist 55 kaasust kirjutasid 9. klasside õpilased.

„Kaasuskonkursi žürii esimehe riigikohtunik Nele Parresti sõnul üllatasid sel aastal 9. klassi õpilaste tööd, millest nii mõnigi tegi mõttearenduse, ülesehituse ja keelelise väljenduse poolest silmad ette gümnaasiumiastmele.“
Tööde hindamisel pidas žürii olulisimaks, et lahendus lähtuks töö esitaja õiglustundest ja väärtushinnangutest.

Meie kooli 9. klassi õpilastel läks väga hästi:
I koht Eliise Virumäe (9.d)
II koht Eva-Maria Ilves (9.d)

Palju õnne!
Suur tänu juhendaja Karolina Antonsile!

Töid saab lugeda: www.riigikohus.ee/kaasuskonkurss/2017/

16.01.2018


TUNNID LASTEVANEMATELE

Kolmapäeval, 17.jaanuaril kell 18:00 toimub Vanemuise 48 kabinet 41 keemia ainetund lastevanematele. Tunni teemal “Praktiline töö: pH” (Lahuste keskkondade määramine) viivad läbi õpetajad Gea Kiudorf ja Sirle Morozova.

Järgnevalt on tulemas veel 14.02 inglise keel Marju Tannbergiga, 21.03 eesti keel Silja Russakuga, 11.04 vene keel Liina Hellatiga, 9.05 matemaatika Liis Mardiga.

16.01.2018


100 ÜLESANNET

IX voor on käima läinud ja ülesanded leiate SIIT. Tähtaeg on 22. jaanuar.

Seitsmenda vooru lahendused leiad SIIT.

Tulemused peale seitsmendat vooru leiad SIIT.

15.01.2018


100 ÜLESANNET

VIII voor on käima läinud ja ülesanded leiate SIIT. Tähtaeg on 15. jaanuar.

Kuuenda vooru lahendused leiad SIIT.

Tulemused peale kuuendat vooru leiad SIIT.

8.01.2018


JÕULUKONTSERT

19.12.2017


ÕPILASLEIUTAJATE RIIKLIK KONKURSS 2017

Õpilasleiutajate konkursil osales meie koolist Raminta Rebane (1.d), Ethel Ambus, Paul Ekke Betlem, Lotta Lea Arras, Saskia Kennik, Bretlyn Mäesepp, Rainer Oras ja Henri Tamme (1.e). Osalejad on konkursil osalemiseks teinud suure töö ja saavad Eesti Teadusagentuuri poolt saadetud aukirjad.

Palju õnne õpilastele!

Täname juhendajaid Evi Vähi (1.e) ja Ulvi Allik (1.d)!

19.12.2017


100 ÜLESANNET

VII voor on käima läinud ja ülesanded leiate SIIT. Tähtaeg on 8. jaanuar.

Viienda vooru lahendused leiad SIIT.

Tulemused peale viidendat vooru leiad SIIT.

18.12.2017


HEA TEGU 2017

12.12.2017


100 ÜLESANNET

VI voor on käima läinud ja ülesanded leiate SIIT. Tähtaeg on 18. detsember.

Neljanda vooru lahendused leiad SIIT.

Tulemused peale neljandat vooru leiad SIIT.

11.12.2017


KOOSOLEK – REAALKLASS

KOOSOLEK 4. klasside vanematele (va muusikaklass) ja teistele huvilistele toimub esmaspäeval, 11. detsembril kell 18.00 Vanemuise 48 õppehoone (5.-9. kl) väikeses saalis (II korrus).

Päevakord: Reaalklassi moodustamine alates 5. klassist.

Olete oodatud!

MRK juhtkond


JÕULULAAT 10.DETSEMBRIL

8.12.2017


KOOLI ETLUSKONKURSS

5. dets toimus 5.-9. kl õpilaste kooli etluskonkurss, kus loeti peast proosakatkendeid. Osalejaid oli kokku 25. Tulemused on järgmised:

5.-6.kl
1.koht Arabella Antons 6.b
2.koht Marie Kiivit 5.a
2.koht Klaara Erepuu 6.e
3.koht Naomie Berry 5.b
Eripreemia Max Hristjuk 5.d
Eripreemia Mia-Marie Logina 5.b

7.-9.kl
1.koht Kaspar Kiisk 8.a
2.koht Laure Kiivit 7.a
3.koht Greete Korol 9.a
3.koht Karl August Kalamees 8.a
Eripreemia Janne Rääk 9.a
Eripreemia Eliise Raudmets 9.b
Eripreemia Rein Muda 9.a
Eripreemia Mari Kaldmaa 8.a

Aitäh kõigile tublidele osalejatele ja juhendajatele!

6.12.2017


TARTU LINNA JA MAAKONNA ÕPILASTE JUTUVÕISTLUS „MINA…“

Tartu linna ja maakonna õpilaste jutuvõistluse “Mina…” tulemused on
selgunud ja meie õpilased olid järjekordselt tublid.

4.-5. kl arvestuses:
2. koht Elisabet Peterson 5.d (sooja ja hingelise töö eest)
2. koht Max Hristjuk 5.d (rõõmust pakatava töö eest)

6.-7. kl arvestuses:
1.-2. koht Marion Köhler 7.b

8.-9. kl arvestuses:
2. koht Kertu Kütt 8.a
3. koht Kaspar Kiisk 8.a
Eripreemia Richard Konnapere 9.c
Eripreemia Markus Saarepuu 8.b

Aitäh tublidele kirjutajatele!

6.12.2017


TART LINNA JA MAAKONNA VÕISTLUS „SÕNASÕDA“

24. nov toimusid meie kooli väikses saalis Tartu linna ja maakonna „Sõnasõja“ finaalid 5.-6. kl õpilastele.
Meie kooli 5. kl võistkond, kuhu kuulusid Oskar Roots, Laura Külanurm, Eliise Siimon, Andreas Soosaar, saavutas 1. koha.

6. kl arvestuses sai meie kooli võistkond 3. koha. Võistkonda kuulusid: Andre Paidre, Tristan Köhler, Hugo Salmar, Annette Annok.

Palju õnne!

6.12.2017


INTELLEKTUAALMÄNG „ÕPILANE – NOOR UURIJA”

17. novembril toimus A. Puškini koolis 9. klassi õpilastele intellektuaalmäng “Õpilane – noor uurija.” Meie koolist osalesid Helen Vaino, Kadi Saviauk, Iris Kreinin, Markus Jõeveer ja Maire Pärn.
Kohapeal loositi võistkonnad, kuhu kuulusid erinevate koolide õpilased. Õpilased tegid läbi  erinevaid loodusteadusliku sisuga praktilisi töid.
Markus Jõeveeri võistkond saavutas uhke II koha.

6.12.2017


IV TEADUSTEATRITE FESTIVAL

10.-11. november toimus Viljandis IV Teadusteatrite festival. Kahe päeva sisse mahtusid erinevate teadusteatrite etendused, töötoad ja rühmatööd, Ugala teatri külastus.
Meie koolist osalesid seal etendusega “Läbi tähtede Viljandi poole” Arabella Antons, Kertu Virumäe, Jaagup Vana ja Andre Paidre.

6.12.2017


TARTU KOOLIDEVAHELISTEL KERGEJÕUSTIKU MEISTRIVÕISTLUSTEL SAAVUTASID:

6.-7. klasside tüdrukud võistkondliku esikoha!

Individuaalselt:

  • Marion Köhler kaugushüppe I koht
  • Laura- Liis Valdmaa kõrgushüppe I koht
  • Laure Kiivit 60 m II koht
  • Martha Holst 600m II koht
  • Lisette Holst, Laure Kiivit, Marion Köhler ja Laura- Liis Valdmaa I koht 4x200m jooksus
  • Võistkonda kuulus veel Hanna Haljasorg

6.-7. klasside poisid tulid võistkondlikult teiseks!

Individuaalselt:

  • Mihkel Kruusmann I koht kuulutõukes
  • Henrik Kreinin III koht kõrgushüppes
  • Võistkonda kuulusid veel Orm Leopold Lukas, Andre Songisepp, Hugo Salmar ja Tristan Köhler

8.-9. klasside poisid tulid kokkuvõttes kolmandaks!

Individuaalselt:

  • Karl August Kalamees I koht 60m jooksus
  • Daniel Erik Kiuru III koht kaugushüppes
  • Karlis Karro III koht 600m jooksus
  • Robert Tuul III koht kuulitõukes
  • Võistkonda kuulusid veel Alfred Holst ja Kaspar Kiisk

8.9. klasside tüdrukud saavutasid IV koha!

Individuaalselt:

  • Leelo Aino Jürgenstein I koht kaugushüppes
  • Lisette Põlgast II koht 600m jooksus
  • Võistkonda kuulusid veel Hõbe- Ly Lätte, Eliis Arrak, Anett Aasmäe, Heleri Savolainen ja Vanessa Viiding

6.12.2017


TUNNID LASTEVANEMATELE

Kolmapäeval, 6.detsembril kell 18:00 toimub Vanemuise 48 kabinet 64 kunstiõpetuse ainetund lastevanematele. Tunni teemal 7.klassi graafika, kõrgtrükk ja jõulukaart viib läbi õpetaja Helle Saue.

5.12.2017


100 ÜLESANNET

V voor on käima läinud ja ülesanded leiate SIIT. Tähtaeg on 11. detsember.

Kolmanda vooru lahendused leiad SIIT.

Tulemused peale kolmandat vooru leiad SIIT.

4.12.2017